Τρίτη 30 Νοεμβρίου 2010

ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ

Επιτέλους την πρώτη νίκη με καθαρό σκορ, πέτυχε το αντρικό μας τμήμα, στον εκτός έδρας αγώνα για την 5η αγωνιστική, επί του ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ, με 3-0 (27-25, 25-19, 25-07), παίζοντας όμως για άλλη μια φορά μέτριο βόλει.
Ο αγώνας σημαδεύτηκε με τη διακοπή του, στο 07-15 του 3ου σετ, όταν σε απόφαση της κας. Κυριοπούλου, διαμαρτυρήθηκαν οι αθλητές των Ναυπηγείων, με αποτέλεσμα την κίτρινη κάρτα στον Κάνουλα και την κόκκινη στον Καρακατσάνη, ενώ δεν υπήρχε αναπληρωματικός για την αντικατάσταση του. Έτσι το σετ έληξε 07-25 και το ματς 0-3. Γεγονός, που μόνο θλίψη μας δημιουργεί για την εικόνα ενός ιστορικού σωματείου του χώρου μας, όπως είναι τα Ναυπηγεία. Και βέβαια, με τη σημερινή κατάσταση και αυτή που προδιαγράφεται ακολουθούν κι άλλοι...
Η ομάδα μας, μπήκε στον αγώνα σε καλή κατάσταση και προηγήθηκε με διαφορά στο σκορ, αλλά στη συνέχεια κάποια λάθη σιγουριάς και υποτίμησης, έφεραν τα Ναυπηγεία να προηγηθούν με 21-19. Στο τέλος του σετ, επικράτησε η ψυχραιμία και καταφέραμε να το κερδίσουμε με 27-25. Στα δύο επόμενα σετ, με παιχνίδι υπομονής και σίγουρο, έγιναν τα απαραίτητα και δεν είχαμε πρόβλημα.
Για άλλο έναν αγώνα, στερηθήκαμε τις υπηρεσίες του τραυματία Συμεωνίδη και βασικά στελέχη μας υστέρησαν απελπιστικά.
Με τη χθεσινή μας νίκη, ξαναμπήκαμε στην πρώτη τετράδα και δεν έχουμε σκοπό μα ξαναφύγουμε μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος.
Πολύ καλή η διατησία της κας. Κυριοπούλου και του κ. Μοσιαλού. Φύλλο αγώνα για σεμινάριο, από τη σημειωτή κα. Μητροπούλου.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: Οικονομόπουλος, Αγγέλου, Ραμμόπουλος, Τσικάτος, Β. Νασκιντασβίλι, Χιουρέας, Κυριακουλάκος (λ), Σωζόπουλος, Στρατηγός, Δ. Νασκιντασβίλι.
ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ: Παπαμακάριος, Κάνουλας, Σκουτιανέλης, Καρακατσάνης, Χονδρός, Μουντζούρης, Μπατσούλης.