Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2010

Η 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Φοίνικας Σύρου - ΑΕΚ 3-0 (25-20, 25-19, 25-14)

Συνεχίζει αήττητος ο Φοίνικας Σύρου. Στο ντέρμπι της αγωνιστικής που… θύμιζε κάτι από Α1, η ομάδα του Νίκου Νεόφυτου πανηγύρισε εις βάρος της ΑΕΚ με 3-0 (25-20, 25-19, 25-14).

Φοίνικας Σύρου (Νίκος Νεόφυτος): Κουρούπης, Αρβανίτης, Μοσκουέρα, Τσέργας, Θάνος, Μαραγκός, Κάπελλας (λ), Αγγελίδης, Νικηφορίδης, Ρούσης, Παπακυριακού, Καρανικολάου

ΑΕΚ (Παναγιώτης Λακασάς): Χατζηπροδρόμου, Πελτέκης, Καπίρης, Μπουγάς, Γιουβανάκογλου, Πανδής, Χανδρινός (λ), Παυλόπουλος, Μεσαλάς, Χρηστίδης, Παπαβασιλείου, Καραβασίλης

Γαλαξίας - Νέα Μουδανιά 3-0 (25-22, 25-16, 25-20)

Ο Γαλαξίας επικράτησε στο… ντέρμπι ουραγών, νικώντας τα Νέα Μουδανιά με 3-0 σετ (25-22, 25-16, 25-20) και πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Γαλαξίας (Γιώργος Γιάτσης): Δημητριάδης, Κόκκινος, Ποτολίδης, Παλέντζας, Αποστόλου, Γεροβασιλείου, Κνάπεκ (λ), Μούρτζιος, Γενίτσαρης, Παραβισιανός, Βανδώρος

Νέα Μουδανιά (Γιώργος Μητούσης): Αποστόλου, Ίλιτς, Δανάς, Καραϊσαρλίδης, Ροδοβίτης, Καλαϊτζίδης, Πάντσιος (λ), Κατσιαφλάκας, Βέλο, Τσιάρας, Μόρες

Νίκη Αιγινίου - Οδυσσέας 2-3 (24-26, 25-17, 16-25, 25-22, 16-18)

Ντέρμπι με τα όλα του έγινε στο Αιγίνιο που βρήκε νικητή τον Οδυσσέα με 3-2 σετ. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν δύο φορές, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στο τάι μπρέικ, εκεί όπου η ομάδα του Αμαρουσίου ήταν πιο ψύχραιμη και πανηγύρισε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική. Αξίζει να αναφερθεί ότι στο 4ο σετ τα «αίματα άναψαν» με αποτέλεσμα ο Δημητρίου να δεχτεί την κόκκινη κάρτα για έντονες διαμαρτυρίες στον διαιτητή.

Νίκη Αιγινίου (Παπαδόπουλος Αντώνης): Βασιλάκος, Κρασνιέφσκι, Θολιώτης, Γεωργόπουλος Β., Φίνος, Ράπτης, Τσιουμπλής (λ.), Αναστασιάδης

Οδυσσέας Αμαρουσίου (Μάρκος Κωβαίος): Κρέτσης, Κούνας Χριστοδούλου, Μανιόπουλος, Δημητρίου, Παπαδόπουλος Στ., Αραμπατζής (λ), Ηλιόπουλος Χρ., Τσούμας

Παμβοχαϊκός - Κόροιβος Αμαλιάδας 3-0 (25-22, 25-14, 25-11)

Τρία στα τρία για τον Παμβοχαϊκό, 3-0 σετ (25-22, 25-14, 25-11) τον Κόροιβο Αμαλιάδας, που παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς νίκη. Χαρακτηριστικό του αγώνα τα δύο λίμπερο που χρησιμοποίησαν και οι δύο προπονητές.

Παμβοχαϊκός (Νίκος Ζαλμάς): Βαρδής, Κούλας, Μπάκας, Παπαθωμόπουλος, Κατσανεβάκης, Στιβατχής, Μιχαήλογλου (λ), Νούλας (λ), Μαρτίνεζ, Σπηλιοτόπουλος, Θεοδωρόπουλος, Κατσαούνης

Κόροιβος Αμαλιάδης (Ανδρέας Γκρουμούσας): Αριστόπουλος, Μανούρας, Μεντένιτσα, Αλεξίου, Αναστασίου, Καραγκιόζης, Αχιλλεόπουλος (λ), Μιχόπουλος (λ), Παναγιωταράς, Θανασούλας, Ασημακόπουλος.

Μίλων - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-2 (25-11, 20-25, 24-26, 25-17, 15-5)

Αν και ξεκίνησε δυνατά στο παιχνίδι, ο Μίλωνας βρέθηκε να χάνει με 2-1 σετ και… φλέρταρε με την δεύτερη συνεχόμενη ήττα του. Ωστόσο, η ομάδα του Χρήστου Ντόζη επανήλθε και ισοφάρισε σε 2-2. Η υπόθεση τάι μπρέικ εξελίχθηκε σε… μονόλογος για τους γηπεδούχους που το πήραν με 15-5 και πανηγύρισαν τη νίκη.

Μίλων (Χρήστος Ντόζης): Ιωακειμίδης, Παπαθανασίου Γκιούρδας, Σαμαράς, Πούλης, Κεχράς, Δαρίδης (λ), Δελημπρίμης, Πολυχρονιάδης, Λάιος, Πανούσος, Ιωακειμίδης.

ΣΠΑΚ (Ρόνζι Λορέντζο): Κολτσιάκης, Χήρας, Αλεξίου Φ. Μέινβιλ, Γκάνας, Νεδιλάκης, Ρούσσος (λ), Τσοπανόγλου (λ), Τσολάκος, Γιαννούσας, Ρεζκ, Αλεξίου Α.,

Μεταμόρφωση - Παναχαϊκή 3-0 (25-19, 25-20, 25-16)

Έχοντας αρκετές ελλείψεις βασικών παικτών της η Παναχαϊκή γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ στη Μεταμόρφωση που ήταν και η πρώτη για τους Πατρινούς στο εφετινό πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι του Άρη Αγγελόπουλου αναγκάστηκαν να παίξουν χωρίς τους τραυματίες Μπασούκα και Μανούκο, ενώ δεν συμπεριλήφθηκε στην αποστολή και ο Γιώργος Κοτσιλιάνος λόγω των υποχρεώσεων του με την Εθνική ομάδα μπιτς βόλεϊ.

Μεταμόρφωση (Κουμουνδούρος): Κουμουνδούρος, Αλεξανδρόπουλος, Αλεξόπουλος, Καπετανόπουλος, Λένας, Νάστας, Χατζηκάλφας (λ), Παλαιολόγος, Νικητάκης, Φιλιππαίος, Φραγκιαδάκης.

Παναχαϊκή (Αγγελόπουλος): Αγγελόπουλος, Πεφάνης, Βλαχοστάθης, Μ. Ρουμελιώτης, Ρίβας, Κοβάτσεφ, Κόζης (λ.) Ρουμελιώτης Π., Πολυχρονόπουλος, Διονυσόπουλος.