Παρασκευή 30 Ιουλίου 2010

ΣΤΗΝ 9η ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ ΟΙ ΑΡΒΑΝΙΤΗ / ΤΣΙΑΡΤΣΙΑΝΗ

Το ελληνικό δίδυμο (Νο 15 του ταμπλό) δεν κατάφερε να κάνει την υπέρβαση σε ακόμα ένα τουρνουά, αφού ηττήθηκε από τις "γηπεδούχες" αδελφές Σβάιγκερ με 2-1 σετ (18-21, 21-18, 16-14). Οι Τσιαρτσιάνη/Αρβανίτη βρέθηκαν πολύ κοντά στη νίκη και όπως φανερώνει και το σκορ στα σετ, το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Η 9η θέση αποφέρει 320 βαθμούς στην παγκόσμια κατάταξη και 8.000 ευρώ ως χρηματικό έπαθλο για τις Ελληνίδες, που την επόμενη εβδομάδα θα συμμετάσχουν σε ένα ακόμα σημαντικό τουρνουά του World Tour και συγκεκριμένα στο Γκραν Σλαμ της Πολωνίας. Πριν από αυτό όμως, οι Τσιαρτσιάνη/Αρβανίτη θα βρεθούν το σαββατοκύριακο στην Κεραμωτή της Καβάλας, όπου θα λάβουν μέρος απευθείας στο κυρίως ταμπλό του τελικού των Masters του πανελληνίου πρωταθλήματος.