Τρίτη 8 Δεκεμβρίου 2009

ΗΤΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ

Την 5η ήττα, στην 7η αγωνιστική υπέστη το αντρικό τμήμα. Αυτή τη φορά η ήττα ήρθε εκτός έδρας από το 2ο στη βαθμολογία ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝΑ με 3-0 (25-19, 27-25, 25-21). Η ομάδα μας, απέδωσε καλό βόλει με πάθος, αλλά αδράνειες σε καθοριστικά σημεία του αγώνα δε μας επέτρεψαν να γευθούμε τη νίκη. Στο 1ο σετ οι ομάδες πήγαιναν πόντο - πόντο μέχρι το 18, αλλά από εκείνο το σημείο και μετά εξαφανιστήκαμε από το γήπεδο. Στο 2ο σετ κατορθώσαμε και πήραμε μεγάλη διαφορά από την αρχή (04-00, 10-07, 16-12, 18-13, 20-14, 23-20), αλλά αδράνεια και ανυπακοή, μας έφεραν στο τέλος πίσω και σ΄ αυτό το σετ. Καθοριστικό σημείο στο 23-22, επίθεση κεντρικού του ΤΕΛΑΜΩΝΑ με μεταφορά της μπάλας τουλάχιστον μισό μέτρο με στυλ κάρφωμα της μπάλας στο καλάθι δόθηκε πόντος υπέρ του ΤΕΛΑΜΩΝΑ.  Στο 3ο σετ, πάλι προηγούμασταν στο μεγαλύτερο μέρος (09-06, 11-08, 14-11) αλλά και πάλι μετά τους 18 πόντους βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, με αποτέλεσμα να τελειώσει το παιχνίδι και να μας αφήσει την πικρή αίσθηση της ήττας.
Με την ομάδα μας, αγωνίστηκαν οι: Οικονομόπουλος, Κισκήρας, Στρατηγός, Κυπριτίδης, Πολυχρονιάδης, Κ.Γ. Κογκαλίδης, Ν. Μαρμαρινός (λ), Ραμμόπουλος, Πετρακόπουλος.
Κατά τα άλλα πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ. Δευτερίγου, Κολτσίδα.