Τετάρτη, 22 Φεβρουαρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 0-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Με εντός έδρας ήττα από το ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ με 0-3 (21-25, 23-25, 23-25) συνέχισε στο αντίστοιχο πρωτάθλημα το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, είχε σαφώς βελτιωμένη εικόνα και τα κορίτσια μας διεκδίκησαν τη νίκη επάξια, η οποία χάθηκε στις λεπτομέρειες.
Άριστη η διαιτησία των κυριών Θεοδωρίδου και Μαλκοπούλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής - Τσιριγώτη) Όκκα Χρ., Κώστα, Δήμου, Όκκα Γ., Τόσκα, Βαρσάκη Μ. / Στεφοπούλου, Σκέντζου, Τσαούση, Ταρούσι.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: (Αρματάς) Γεωργιάδη, Σερφά, Χίνη - Μάραθου, Σουβαρά, Μαργαρίτη, Σερλιδάκη, Φακίνου, Κρέστα, Αργυρού, Τριποτσέρη, Σέργη.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 14ης αγωνιστικής:
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΕΥΡΥΑΛΗ 0-3
ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ - ΑΡΤΕΜΗ 3-2
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 3-0
ΜΙΛΩΝΑΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 0-3
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (42-01) 28
2. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (36-09) 26
3. ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (33-14) 25
4. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (27-24) 21 (2)
--------------------------------------------------------
5. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (26-20) 21 (1)
6. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (25-29) 19
7. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (16-33) 18 
8. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (13-29) 17 (3) (3-3) (125-116) 
9. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (10-37) 17 (3) (3-3) (116-125)    
10. ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ (08-40) 15     

ΑΛΙΜΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ με 3-0 (26-24, 25-15, 25-18), συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής για το γυναικείο μας τμήμα.
Η ομάδα μας μπήκε στον αγώνα και παίζοντας πάρα πολύ καλό βόλει στο 1ο σετ, προηγήθηκε με 7-9, 8-14,17-23 και όμως κατάφερε και το έχασε, δίνοντας στον Άλιμο το δικαίωμα να εκμεταλευτεί τα συσσωρευμένα λάθη μας στο τέλος του.
Από εκεί και μετά, ο τρόπος που χάθηκε το σετ, κόστισε στην ψυχολογία μας και σε συνδυασμό με την άνοδο της απόδοσης του Άλιμου, ήρθε φυσιολογικά το τελικό 3-0.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Βελώνη και Πετρόπουλου.
ΑΛΙΜΟΣ: (Αθανασοπούλου) Αρβανίτη, Φουντζήλα, Πατά, Μωραιτίδου, Ζούρου, Παπαχατζή, Μεληγαλιώτη (λ), Καραμπάγια Ε., Καραμπάγια Ι., Κούκα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου - Μαρμαρινός) Βαγγή, Χατζηπέτρου, Καραγιαννίδη, Μαρκάκη, Κουμβάκη, Τζώρτζη, Βελιανίτη (λ), Φούσκα, Δούκα, Ιωάννου, Μπουρέλι.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 15ης αγωνιστικής:
ΕΥΡΥΑΛΗ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ 3-0
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 0-3
ΜΙΛΩΝΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ 1-3
ΑΡΤΕΜΗ - ΑΙΞΩΝΗ 3-0
ΑΙΟΛΟΣ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ 0-3
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (42-09) 41
2. ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ (42-12) 39
3. ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ (37-10) 34 (3)
4. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (38-17) 34 (0)
---------------------------------------------------------
5. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (36-23) 31
6. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (28-26) 20
7. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (27-32) 19
8. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ (23-36) 15 
-------------------------------------------- 
9. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (19-37) 13
10. ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ (16-41) 10      
11. ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ (13-38) 09 
12. ΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ (08-45) 02   
  

Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2017

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Την πρώτη του ήττα, παραμένοντας όμως σε τροχιά πρόκρισης, υπέστη στην αυλαία του 1ου γύρου, της β΄ φάσης του πρωταθλήματος, το β΄ τμήμα των κορασίδων μας, στον εκτός έδρας αγώνα με το ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟ με 3-0 (25-19, 25-20, 25-18).
Η ομάδα μας απέδωσε ικανοποιητικό βόλει και προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα, αλλά χωρίς ευτυχή κατάληξη.
Άριστη η διαιτησία του κ. Παπαστάμου και της κας. Πατούχου.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: (Παπαδάκη) Κοντοπούλου, Ναλμπάνη, Τσιρέκα, Λαζάρου, Μπουρλή, Ζαμάνη / Λεμονή, Παπαστέλιου, Αλεξανδροπούλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Ταμπάκου, Σταμπολίου, Μπουλούμπαση, Βενεκέ, Κουτούβαλη, Βουλγαράκη, Νόου (λ), Χαχάμη, Κυρίσογλου.
 
Στον άλλο αγώνα της 3ης αγωνιστικής: ΑΡΤΕΜΗ - ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 0-3
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (09-02) 06
2. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (06-05) 05
--------------------------------------------------
3. ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (07-06) 04
4. ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ (00-09) 03  
 

ΑΡΗΣ ΑΜΦ. - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 0-3 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Νικηφόρα πρεμιέρα πραγματοποίησε και το β΄ τμήμα των παγκορασίδων μας, στον εκτός έδρας αγώνα επί του ΑΠΣ ΑΡΗ Αμφ. με 0-3 (14-25, 10-25, 06-25).
Η ομάδα μας, έπαιξε πολύ καλό βόλει, φτάνοντας εύκολα στη νίκη.
Άριστη η διαιτησία του κ. Δρεμέτσικα και της κας. Χνάρη.
ΑΡΗΣ: (Αναστασιάδου) Ματαράγκα, Αφεντάκη, Σταθοπούλου, Γράψα, Πατσάκη Μ., Λιωνή / Αρμάου, Κλεφτόγιαννη, Μπουρλάκη, Θωμά, Πατσάκη Δ.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Κωσταδήμα Θ., Χρυσού, Κυρίσογλου, Μπουλούμπαση, Καγιαλή, Τσέλιου, / Κογκαλίδη, Χοτζαλάρι, Κωσταδήμα Α., Βενεκέ, Μαρμαρινού.
 
Στον άλλο αγώνα της 1ης αγωνιστικής: ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ - ΜΙΛΩΝΑΣ 3-0
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (03-00) 02
-. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (03-00) 02
--------------------------------------------------
3. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (00-03) 01
-. ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦ. (00-03) 01 

Παρασκευή, 17 Φεβρουαρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 3-1 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗ Γ΄ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Με εντός έδρας νίκη επί του ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ με 3-1 (25-21, 25-20, 24-26, 25-15), έκλεισε τις υποχρεώσεις του για τη β΄ φάση του πρωταθλήματος, το τμήμα των νεανίδων μας, κατακτώντας παράλληλα και την πρόκριση στη νοκ άουτ γ΄ φάση του πρωταθλήματος.
Ο αγώνας ήταν χωρίς βαθμολογική σημασία, καθώς και οι δύο ομάδες είχαν εξασφαλίσει την πρόκριση τους.
Η Δραπετσώνα, έπαιξε πολύ καλό βόλει και δίκαια έφτασε στη νίκη, μέσα από έναν πολύ όμορφο αγώνα.
Άριστη η διαιτησία του κ. Μενεσλή και της κας. Καλιγέρη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μαρκάκη, Μοίρα, Καρούσου, Μπουρέλι, Στοίτσεβα, Ζάππα, Γρηγοράτου (λ), Νιώτη (λ), Ιωάννου.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: (Καραγιάννης) Σπυριδάκη, Χατζηγρηγορίου, Τσαβαλιά, Κουτσούκου, Γεωργίου Α., Καραγιαννίδη, Κανέλλου (λ), Αρβανίτη, Αρσενικού, Γεωργίου Ζ., Τσοπώκη.
Στον άλλο αγώνα της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής: ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ Ν. 3-0

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (16-03) 11
2. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (14-07) 10 
3. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (09-13) 09
-----------------------------------------------------
4. ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (02-18) 06  
Ηλιούπολη, Δραπετσώνα και Αργυρούπολη, προκρίθηκαν στη γ΄φάση του πρωταθλήματος.

ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/02
12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄- ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΜΙΛΩΝΑΣ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄- ''Γ. ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ'')
12:00 ΑΡΤΕΜΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄)
18:30 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Α2 ΑΝΤΡΩΝ - ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
20:30 ΑΡΗΣ ΑΙΓ. - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄- ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 19/02
12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ - ''Γ. ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ'')
12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄- ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
19:00 ΜΙΛΩΝΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄)
20:30 ΑΙΓΑΛΕΩ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΜΙΚΤΟ VINTAGE - ''Γ. ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ'')
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 22/02
21:45 ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ)
 
Η παρουσία σας θα βοηθήσει τα παιδιά της Δραπετσώνας, για την κατάκτηση της νίκης.

Πέμπτη, 16 Φεβρουαρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-1 ΣΤΟΥΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

Επιτυχημένη πρεμιέρα και για το τμήμα των παμπαίδων μας, στην έναρξη του φετινού πρωταθλήματος στον εντός έδρας αγώνα με το ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟ, με νίκη 3-1 (25-13, 25-22, 23-25, 25-15).
Η ομάδα μας έπαιξε πολύ καλό βόλει, προσφέροντας βάσιμες ελπίδες για το μέλλον.
Άριστη η διαιτησία του κ. Αντωνόπουλου και της κας. Ζουμπά.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Κιάρι, Αντωνόπουλος, Τσουλφάς, Θεοδωρόπουλος, Ανέστης, Ευθυμιόπουλος / Βεζύρης, Περιμένης, Κωστάλογλου, Μαρούσης.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: (Τσάμης) Κεσανίδης, Μπραικίδης, Καραγρηγορίου, Τσάμης, Μπαλίκος, Παναγιωτόπουλος / Κοσμίνσκι, Σαπαντιώτης, Μαστροσταμάτης.

Στους υπόλοιπους αγώνες της 1ης αγωνιστικής:
ΑΣΤΕΡΑΣ Ν. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 
ΑΚΑΔΗΜΟΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 3-0
ΜΙΛΩΝΑΣ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (03-00) 02
-. ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ (03-00) 02
-. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (03-00) 02
4. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (00-03) 01
-----------------------------------------------------
-. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (00-03) 01
-. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (00-03) 01
7. ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ (00-00) 00
-. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (00-00) 00 
 

ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑ με 3-0 (25-05, 25-19, 25-09) συνέχισε στο αντίστοιχο πρωτάθλημα το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, δεν κατάφερε να έχει σε αυτόν τον αγώνα ανταγωνιστική παρουσία και η ήττα ήταν φυσιολογική.
Άριστη η διαιτησία των κυριών Μπενίση και Ζουμπά.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ: (Καλλή) Ζήκου, Αφεντάκη, Δαμίγου, Σιγάλα, Καλυβάκη, Γρηγοριάδη / Σπαθούλα, Τριβουλίδη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής - Τσιριγώτη) Καγιαλέ, Όκκα, Χρυσού, Τόσκα, Δήμου, Βαρσάκη Δ. / Σκέντζου, Κώστα, Ταρούσι.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 13ης αγωνιστικής:
ΑΡΤΕΜΗ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-1
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ 3-0
ΕΥΡΥΑΛΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-3
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΜΙΛΩΝΑΣ 3-1
 
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (39-01) 26
2. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (33-09) 24
3. ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (30-14) 23
4. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (27-21) 20
---------------------------------------------------
5. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (23-20) 19
6. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (25-26) 18
7. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (13-31) 16 (6) (8-7)
8. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (13-26) 16 (6) (6-6) 
9. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (10-34) 16 (6) (7-8)  
10. ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ (06-37) 14     

Τετάρτη, 15 Φεβρουαρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ 0-3 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Με εντός έδρας ήττα από τον ΕΘΝΙΚΟ ΟΦΠΦ με 0-3 (22-25, 20-25, 16-25), έκλεισε τις υποχρεώσεις του για τον α΄ γύρο του πρωταθλήματος της Α2, το αντρικό μας τμήμα.
Η ομάδα μας, έπαιξε πολύ καλό βόλει και προσπάθησε να διεκδικήσει κάτι από τον αγώνα αυτό, αλλά η ανωτερότητα του Εθνικού, δε μας το επέτρεψε.
 Στο 1ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ αλλά με τον Εθνικό να διατηρεί ισχνές διαφορές και μέχρι το 20-22.
Και στο 2ο σετ, ο Εθνικός είχε μικρές διαφορές μέχρι το 8-10, για να ξεφύγει στη συνέχεια με 14-20 για να κλείσει λίγο τη διαφορά προς το τέλος η ομάδα μας.
Στο 3ο σετ, ο Εθνικός ξέφυγε από την αρχή με 5-12, 6-15, 8-19, μέχρι το τελικό 0-3.
Άριστη η διαιτησία του κ. Κατσούλη και της κας. Μεταξά.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζημιχάλης) Παπαδέας, Πεφάνης, Καρανικολάου Κ., Κλώνος, Μπουλγάρου, Μελλές, Αντωνιάδης (λ), Μάμαλης, Παυλίδης, Τζαννετουλάκος, Καρανικολάου Χρ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: (Ψάρρας - Κερκινές) Δεληπρίμης, Μπάση, Σαμπάνης, Παπαδόπουλος, Τουρνάκης, Καρακίτσος, Βολουδάκης (λ), Αδαμόπουλος (λ), Σιώπης, Δημητούλης, Ράμος - Πέρεζ.
Στους υπόλοιπους αγώνες της 9ης αγωνιστικής:
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΚΩΣ 3-0
ΜΥΤΙΛΗΝΗ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 1-3


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ (18-01) 18
2. ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΗ (15-08) 13
--------------------------------------------------  
3. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (13-13) 11
---------------------------------------------------
4. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (13-07) 09 (3)
5. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (12-11) 09 (2)
----------------------------------------------      
6. ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ (11-12) 06 (1) 
7. ΑΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (05-17) 02    
----------------------------------------------------
8. ΑΟ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΚΩ (03-21) 01     

Απόλλωνας και Ιωνικός έχουν -3 πόντους.
Οι δύο πρώτες ομάδες προκρίνονται στα μπαράζ ανόδου για την Α1.
Η 3η ομάδα προκρίνεται για την pre league.
Οι 4η και 5η, προκρίνονται στα μπαράζ κατάταξης για τις επιλαχούσες θέσεις της pre league.
Η 8η ομάδα υποβιβάζεται στη Β΄ Εθνική.
 

Τρίτη, 14 Φεβρουαρίου 2017

ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με εκτός έδρας νίκη επί του ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑ με 2-3 (26-24, 22-25, 22-25, 25-20, 12-15) σε 2 ώρες και 19΄, συνέχισε την πορεία του, στη β΄ φάση του πρωταθλήματος το α΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, μπορεί να μην κατάφερε να πιάσει απόδοση σύμφωνα με τις δυνατότητες της, αλλά σημασία έχει η νίκη, μέσα σε μια πολύ δύσκολη έδρα και απέναντι σε έναν Πορφύρα, που πάντα είναι υπολογίσιμος και μάχεται σε κάθε φάση και αγώνα.
Στο 1ο σετ, ο Πορφύρας ξεκίνησε καλύτερα και πήρε μεγάλες διαφορές με 15-10, 20-13, για να κάνει την αντεπίθεση της η Δραπετσώνα, να ισοφαρίσει σε 23-23, αλλά δεν έφτανε αυτό, για να προηγηθεί ο Πορφύρας με 1-0.
Και στο 2ο σετ, ο Πορφύρας ξεκίνησε καλύτερα, αλλά και πάλι η Δραπετσώνα αντέδρασε, με μεγαλύτερη επιτυχία αυτή τη φορά, καθώς το 11-6, έγινε 17-19 και στη συνέχεια 20-24, για να έρθει η ισοφάριση.
Στο 3ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, μέχρι το 19-19, για να ξεφύγει στο τέλος η Δραπετσώνα και να κάνει το 1-2.
Στο 4ο σετ, οι ρόλοι αντιστράφηκαν και στην αρχή η Δραπετσώνα, προηγήθηκε με 6-9, 10-14, για να ισοφαρίσει ο Πορφύρας σε 15-15, να προηγηθεί με 22-19 και εν τέλει να οδηγεί τον αγώνα στο 5ο σετ , στο οποίο, ξεκινήσαμε με 0-4 και να μη χάσουμε το προβάδισμα μέχρι το τελικό 2-3.
Πολλά λάθη από τις κυρίες Μπενίση και Ζουμπά.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ: (Μανωλάκου) Χονδρουδάκη, Συρίγου, Βαλσαμή, Ράπτη, Καλογεροπούλου, Μαννέ, Τριανταφύλλου (λ), Μελισσάρη (λ), Καλογεροπούλου Κ., Κονταράκη, Ζαννή.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μοίρα, Ιωάννου, Θωμαίδη, Στοίτσεβα, Καρούσου, Μαρκάκη, Χάνου (λ), Νιώτη (λ).
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 8ης αγωνιστικής:
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 3-1
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-3
 
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (21-01) 14 (2)
2. ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (20-10) 14 (1)
3. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (19-07) 13
4. ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (10-21) 10 (2) 
5. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (08-20) 10 (1)
----------------------------------------------------------
6. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (05-24) 08 

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ 3-0 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Νικηφόρα πρεμιέρα και για το α΄ τμήμα των παγκορασίδων μας, στον εντός έδρας αγώνα απέναντι στη νεοσύστατη ομάδα του ΑΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗ Μεγάρων με 3-0 (25-01, 25-06, 25-08).
Ο αγώνας δεν αντέχει κριτικής, λόγω της χαμηλής δυναμικότητας της αντίπαλης ομάδας, η οποία τώρα κάνει το ξεκίνημα της, με νέα κορίτσια.
Διαιτητές: Γ. Κατσιάρας - Καλιγέρη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Σταμπολίου, Μπουλούμπαση, Βενεκέ, Κουτούβαλη, Βουλγαράκη, Καμινάκη / Λεούση, Νόου, Καζάκου, Τσεκούρα.
ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ: (Κορδαλής) Ζουμπουρλή, Φραγκούλη, Μπρινιά, Μπελσή, Τσαλαβρέτα, Πανάγου / Κίτσιου, Ιωάννου.
 
Στον άλλο αγώνα της 1ης αγωνιστικής: ΕΣΠΕΡΟΣ - ΑΡΗΣ Αιγ. 3-0 χ.α.
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (03-00) 02
-. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ (03-00) 02
----------------------------------------------
3. ΑΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ Μ. (00-03) 01
4. ΓΣ ΑΡΗΣ ΑΙΓ. (00-03) 00 

Δευτέρα, 13 Φεβρουαρίου 2017

ΕΥΡΥΑΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2-3 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Νικηφόρα πρεμιέρα πραγματοποίησε το γ΄ τμήμα των παγκορασίδων μας, σε εκτός έδρας αγώνα επί του ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ με 2-3 (21-25, 25-16, 25-19, 23-25, 13-15).
Ο αγώνας, όπως φαίνεται και από την εξέλιξη των σετς, ήταν αμφίρροπος και τέλειωσε με την ελάχιστη της διαφοράς, ενώ χαρακτηρίστηκε και από την ανατροπή, της ανατροπής.
Τα κορίτσια μας, έπαιξαν καλό βόλει, διεκδίκησαν με πείσμα τη νίκη και στο τέλος δικαιώθηκαν.
Άριστη η διαιτησία της κας. Κανδυλιάρη και του κ. Παπαχατζή.
ΕΥΡΥΑΛΗ: (Νικολακόπουλος) Πέτρου, Ηλιοπούλου, Παλυγιάννη, Κουμουνδούρου, Τσούστα, Μούλη / Μπολιανίτη, Μπουλούκου, Παπαθεοδώρου, Γρατσία, Δρίτσα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Κάβουρα, Κώστα, Τόσκα, Δήμου, Όκκα, Καγιαλέ / Τσαούση, Τασιγιαννάκη, Ταρούσι.
 
Στον άλλο αγώνα της 1ης αγωνιστικής: ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΜΙΛΩΝΑΣ 3-0
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (03-00) 02
-. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (03-02) 02
--------------------------------------------------
3. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (02-03) 01
-. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (00-03) 01
5. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (00-00) 00 
 
 
 

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 0-3 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 0-3 (17-25, 21-25, 21-25) συνέχισε στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής το γυναικείο μας τμήμα.
Η ομάδα μας, έπαιξε ικανοποιητικό βόλει, αλλά δε διέθετε τη δυναμική που χρειαζόταν ώστε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο απ΄ αυτόν τον αγώνα.
Στον αγώνα ξεκινήσαμε καλά, προηγούμενοι με 7-4 και 10-9, αλλά η Αργυρούπολη αντέδρασε, φτάνοντας εύκολα στο 0-1.
Το 2ο σετ, χαρακτηρίστηκε από τις μεταβολές στο σκορ με 7-11, 11-12, 15-19, 20-21, για να τελειώσει με σερί 0-5, της Αργυρούπολης.
Στο 3ο σετ, καταφέραμε και αποκτήσαμε διαφορά με 17-13, για να εξανεμιστεί γρήγορα με 17-16 και 18-20, φτάνοντας έτσι στο τελικό 0-3.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Παπαστάμου και Μαριδάκη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου - Μαρμαρινός) Κουμβάκη, Βαγγή, Χατζηπέτρου, Καραγιαννίδη, Μαρκάκη, Τζώρτζη, Κρεμμύδα (λ), Βελιανίτη (λ), Ιωάννου, Φούσκα, Δούκα.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Χιωτίνης) Σκαρπέτη, Τσελίκη, Μπόκα, Γούλα, Μπουντούρογλου, Λιαδάκη, Κολομητρούση (λ), Γιουκάκη (λ), Μπαλδώκα.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 14ης αγωνιστικής:
ΦΟΙΝΙΚΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ 2-3
ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ - ΕΥΡΥΑΛΗ 3-2
ΑΙΞΩΝΗ - ΜΙΛΩΝΑΣ 3-2
ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΑΡΤΕΜΗ 3-1
ΑΛΙΜΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ 3-0
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (39-09) 38
2. ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ (39-12) 36
3. ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ (34-10) 31 (3)
4. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (35-17) 31 (0)
---------------------------------------------------------
5. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (33-22) 28
6. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (27-29) 19
7. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (25-26) 17
8. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ (23-33) 15 
-------------------------------------------- 
9. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (18-34) 13
10. ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ (16-38) 10      
11. ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ (13-35) 09 
12. ΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ (08-42) 02   

Παρασκευή, 10 Φεβρουαρίου 2017

ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/02
13:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄- ''Γ. ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ'')
15:30 ΜΙΛΩΝΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄)
20:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄)

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/02
12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄- ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
14:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ (Α2 ΑΝΤΡΩΝ - ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
17:30 ΕΘΝΙΚΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΕΦΗΒΟΙ)
17:30 ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄)
18:30 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ)
19:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΝΕΑΝΙΔΕΣ)
20:30 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ (ΜΙΚΤΟ VINTAGE - ''Γ. ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ'')

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/02
21:45 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ-ΠΗΓΑΣΟΣ (Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')

Πέμπτη, 9 Φεβρουαρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 3-0 ΣΤΟ ΜΙΚΤΟ VINTAGE

Με τη 2η νίκη του, στη 2η αγωνιστική της β΄ φάσης του πρωταθλήματος, σε εντός έδρας αγώνα επί του ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ με 3-0 (25-03, 25-21, 25-15) συνέχισε το μικτό τμήμα των vintage του συλλόγου μας.
Διαιτητές: Χατσικιάν, Πεσινόγλου Αικ.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Σκαρτάδος Δ.) Κοιμτζόγλου, Λαγογιάννης, Ασιακίδου, Σκαρτάδος Π., Παπαιωάννου, Βραδής / Όκκας, Ταμπάκης, Βελελέκος, Σπάλα, Σιδέρης, Σαββίδης, Τζέκου.
ΑΙΓΑΛΕΩ: (Παλεολόγος) Δανιήλ, Λιβάνης, Τσότσου, Γιαντσιούδης, Ιωαννίδου, Δρέμπελας / Γιάμαλη, Κιάγιας, Σκουρλέτη, Φακλής, Φασουλής.
 
Στον άλλο αγώνα της 2ης αγωνιστικής: ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 0-3
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (06-00) 06
--------------------------------------------------
-. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (06-00) 06
3. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (00-06) 00
-. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (00-06) 00
  

ΑΣΤΕΡΑΣ Ν. - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 0-3 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Με εκτός έδρας νίκη επί του ΑΟ ΑΣΤΕΡΑ Ν. με 0-3 (23-25, 19-25, 22-25) συνέχισε στην 5η αγωνιστική, της β΄ φάσης του πρωταθλήματος, το τμήμα των νεανίδων μας.
Η ομάδα μας, έπαιξε καλό βόλει και έστω και δύσκολα κατάφερε να φύγει με το πολύτιμο δίποντο.
Στο 1ο σετ, μετά το 17-14, η Δραπετσώνα πίεσε και πέρασε μπροστά στο σκορ με 21-22, για να προηγηθούμε με την ελάχιστη διαφορά στα σετς.
Στο 2ο σετ, είχαμε την πρωτοπορία από την αρχή του σετ, κάνοντας εύκολα το 0-2.
Και στο 3ο σετ, πήραμε από την αρχή καλές διαφορές, με τον Αστέρα να κάνει αντεπίθεση για να μειώσει, αλλά μέχρι το 22-24.
Πολύ καλή η διαιτησία των κυριών Γεωργάκη και Καλιγέρη.
ΑΣΤΕΡΑΣ: (Μαρούλης) Χαβιαρίδη, Δασκάλου, Αλεξάνδρου, Καρούμπα, Ζγαρδάνα, Καραγιαννίδη, Παπαζιάν (λ), Τρίκκα (λ), Ματσίκα, Γεωργοπούλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μαρκάκη, Μοίρα, Ιωάννου, Μπουρέλι, Στοίτσεβα, Ζάππα, Γρηγοράτου (λ), Νιώτη (λ), Καρούσου.
 
Στον άλλο αγώνα της 5ης αγωνιστικής: ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 3-0
 
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (15-00) 10
2. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (11-06) 08 
-----------------------------------------------------
3. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (06-13) 07
-----------------------------------------------------
4. ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (02-15) 05 
 
 

Τετάρτη, 8 Φεβρουαρίου 2017

ΑΚΑΔΗΜΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 0-3 ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

Με εκτός έδρας νίκη επί του ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΥ με 0-3 (18-25, 15-25, 25-27), συνέχισε την πορεία του στο αντίστοιχο πρωτάθλημα, το εφηβικό μας τμήμα.
Διαιτητές: Καντλή, Μπολοβίνος.
ΑΚΑΔΗΜΟΣ: (Τσιτσιπάς) Πανταζής, Ζίου, Κυριακέας, Τσιτσιπάς, Κανέλλης, Αλυμαράς, Κορφιάτης (λ), Κουτρουβιδέας, Κατερίνας.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Πλήθης) Τζαννετουλάκος, Ανδρεόπουλος, Κασαπίδης, Γρηγοράτος, Τσαβάς, Αλεξάκης, Βεστάκης (λ), Τσουλφάς.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 16ης αγωνιστικής:
ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΕΥΡΥΑΛΗ 1-3
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΜΙΛΩΝΑΣ 2-3
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΚΥΖΙΚΟΣ 1-3
 
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (42-03) 28
2. ΜΙΛΩΝΑΣ (39-11) 27
3. ΕΥΡΥΑΛΗ (29-20) 23 
4. ΚΥΖΙΚΟΣ (25-33) 22
------------------------------------
5. ΑΡΜΕΝΙΚΗ (25-26) 21
6. ΕΘΝΙΚΟΣ (24-27) 20  
7. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (19-31) 18    
8. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (13-35) 16 
9. ΑΚΑΔΗΜΟΣ (09-39) 14 

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΤΕΜΗ 3-0 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Με τη 2η νίκη του, στη 2η αγωνιστική,  της β΄ φάσης του πρωταθλήματος, προχώρησε το β΄ τμήμα των κορασίδων μας, σε εντός έδρας αγώνα επί του ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ με 3-0 (25-20, 25-19, 25-14).
Η ομάδα μας, έπαιξε πολύ καλό βόλει, βάζοντας πια γερά τα θεμέλια πρόκρισης μας στη γ΄ φάση.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Κατσιάρα Κ. και Πεσινόγλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Σταμπολίου, Μπουλούμπαση, Ταμπάκου, Κουτούβαλη, Βουλγαράκη, Βενεκέ, Νόου (λ), Κυρίσογλου, Καζάκου, Λεούση, Χαχάμη.
ΑΡΤΕΜΗ: (Μουντζουρίδου) Σαραντέα, Φραντζεσκάκη, Μανδέκη, Καραμπετιάν, Χαρισιάδη - Ρούση, Αλεξοπούλου, Βουσβούνη (λ), Μπελέση, Αθανασιάδη, Αθανασίου, Κυριακίδη, Τσιρτσικίδη, Κυριακάκη.
 
Στον άλλο αγώνα της 2ης αγωνιστικής: ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2-3
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (06-02) 04
-. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (06-02) 04
--------------------------------------------------
3. ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (04-06) 02
-. ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ (00-06) 02  
 

Τρίτη, 7 Φεβρουαρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ 1-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Με εντός έδρας ήττα από τον ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟ με 1-3 (16-25, 25-18, 16-25, 21-25), συνέχισε την πορεία του στο αντίστοιχο πρωτάθλημα το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, δεν κατάφερε να έχει ικανοποιητική εμφάνιση και η ήττα ήρθε φυσιολογικά.
Άριστη η διαιτησία των κυριών Θεοδωρίδου και Χατζηθωμά.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Δήμου, Χρυσού, Καγιαλέ, Όκκα, Βαρσάκη Μ., Τόσκα, Ταρούσι (λ), Σκέντζου, Κώστα, Στεφοπούλου.
ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ: (Πλουμίδης) Ψύλλια, Κωνσταντινίδη, Βούλγαρη Ειρ., Βούλγαρη Ελ., Κέμου, Μπεζαντάκου, Κάβουρα (λ), Ζαμπέλη (λ), Χιώτη, Μωραίτη, Τρανού Χρ., Τρανού Αλ., Σκαρή.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 12ης αγωνιστικής:
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΡΤΕΜΗ 3-0
ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 3-1
ΜΙΛΩΝΑΣ - ΕΥΡΥΑΛΗ 1-3
 
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (36-01) 24
2. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (33-06) 23
3. ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (27-14) 21
4. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (24-20) 18
---------------------------------------------------
5. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (20-20) 17 (4)  
6. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (24-23) 17 (2)
7. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (13-28) 15 (6) (8-7)
8. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (12-23) 15 (6) (6-6) 
9. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (10-31) 15 (6) (7-8)  
10. ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ (03-36) 12