Παρασκευή, 24 Νοεμβρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΥΡΥΑΛΗ 0-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ με 0-3 (16-25, 12-25, 14-25) συνέχισε στο πρωτάθλημα το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας δεν κατάφερε ποτέ να μπει στο πνεύμα του αγώνα και η απόδοση της ήταν κακή, με αποτέλεσμα την εύκολη ήττα μας.
Άριστη η διαιτησία του κ. Δρόσου και της κας. Τσιόκα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Καγιαλέ, Κάβουρα, Νικολάου, Τόσκα, Δήμου, Όκκα, Τασιγιαννάκη (λ), Ταρούσι (λ), Μήτσου, Στεφοπούλου, Πίσαρη, Κώστα, Κυζίλη.
ΕΥΡΥΑΛΗ: (Νικολακόπουλος) Νούλη, Κούτρα, Γκολφινοπούλου, Πολιουδάκη, Ηλιοπούλου, Αγαπητού, Παληγιάννη (λ), Κουμουνδούρου, Καλπά, Γρατσία.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 5ης αγωνιστικής:
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Ε΄- ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 1-3
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΕΣΠΕΡΟΣ 0-3
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Δ΄ 3-2
 
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ Γ΄ (15-01) 15
2. ΕΣΠΕΡΟΣ Γ΄ (12-06) 11
3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Δ΄ (11-11) 07 (2)
4. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ Γ΄ (08-07) 07 (1) 
5. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (07-06) 06 (3) 
6. ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ Γ΄ (09-12) 06 (0)
7. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (06-09) 05
8. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Ε΄ (04-09) 03 (0)
9. ΠΟΡΦΥΡΑΣ Δ΄ (01-12) 00

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΦΠ με 3-0 (25-16, 25-13, 25-21) συνέχισε στο πρωτάθλημα το α΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, έπαιξε ικανοποιητικό βόλει, αλλά δε κατάφερε να απειλήσει περισσότερο τον ανώτερο Ολυμπιακό, ο οποίος στα 2 πρώτα σετς, έπαιρνε διαφορές από την αρχή, φτάνοντας εύκολα στο 2-0.
Στο 3ο σετ, το 13-7 έγινε 14-13, για να ξαναπάρει διαφορά ο Ολυμπιακός με 20-15, να ξαναμειώσει η Δραπετσώνα σε 22-20, αλλά μέχρι εκεί.
Άριστη η διαιτησία της κας. Δαλέκου και του κ. Μπαγορδάκη.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: (Τσακιρόπουλος - Σαραντίτης) Λυχναρά, Ζίγκιρη, Λαναρά, Μερακλή, Δελή, Ψαρράκη, Μπακιρτζόγλου (λ), Χριστοδούλου, Κορνέλη, Ρέκα, Παπαδιά.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μοίρα, Θωμαίδη, Βούλγαρη, Νόου Ελ., Χαλκιοπούλου Νιόβη, Καμινάκη, Νόου Δ., (λ), Βουλγαράκη (λ), Σταμπολίου, Βενεκέ, Χρυσού.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 5ης αγωνιστικής:
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 1-3
ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΑΙΟΛΟΣ 3-0
ΕΥΡΥΑΛΗ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ 3-1
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-3
ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 3-0
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (15-00) 15
-. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (15-03) 15
3. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (13-07) 12
4. ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (12-07) 11
5. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (11-08) 10
--------------------------------------------
6. ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (11-08) 08
7. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (08-09) 07
8. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (09-10) 06
9. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (07-13) 04
10. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (06-14) 02
---------------------------------------------------
11. ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΥ (00-15) 00
-. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (02-15) 00  
  

Πέμπτη, 23 Νοεμβρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 3-1 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με εντός έδρας νίκη επί του ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-1 (18-25, 25-23, 25-21, 29-27) προχώρησε στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής το γυναικείο μας τμήμα, μετά από πολλαπλές ανατροπές.
ΠΑΝΩ: Μιχάλης ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ (general manager) Μαίρη ΑΝΘΗ (έφορος), Ειρήνη ΠΑΠΑΔΑΚΗ, Σοφία ΔΟΥΚΑ, Τζένη ΖΑΠΠΑ, Αγγελική ΜΟΙΡΑ, Μαρίνα ΜΑΡΚΑΚΗ, Πένι ΚΑΡΑΚΟΥ, Βιβή ΜΠΑΛΗ, Όλγα ΛΟΓΑΡΑ, Όλγα ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (προπονήτρια), Βασίλης ΤΖΩΡΤΖΗΣ (Διευθυντής STAR VOLLEY ACADEMY) Γιώργος ΚΟΓΚΑΛΙΔΗΣ (Πρόεδρος Επιτροπής Πετοσφαίρισης) ΚΑΤΩ: Αγγελική ΓΡΗΓΟΡΑΤΟΥ, Ιωάννα ΙΩΑΝΝΟΥ, Άννα ΛΑΖΑΡΗ, Δήμητρα ΚΡΕΜΜΥΔΑ, Ελβίρτα ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗ, Ιωάννα ΤΖΩΡΤΖΗ, Άρτεμη ΓΚΟΥΡΑ. 
Η ομάδα μας, αν και δεν ξεκίνησε καλά στον αγώνα μένοντας πίσω στο σκορ στο 1ο σετ με 9-18, 11-19 και 0-1 στα σετς, στη συνέχεια κατάφερε να αποδώσει πάρα πολύ καλό βόλει και στο 2ο σετ, να φτάσει στην ισοφάριση αφού πρώτα είχε ξεφύγει με 8-5, 16-11, 21-15.
Στο 3ο σετ, η Αργυρούπολη ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 1-5, 11-13. Η ομάδα μας αντέδρασε και πήρε τα σκήπτρα στην πρωτοπορία με 17-16, 22-19 και στο τέλος ενώ πιέστηκε, έφτασε να προηγηθεί με 2-1 στα σετς.
Στο 4ο σετ, απολαύσαμε μια τεράστα ανατροπή για τη Δραπετσώνα, η οποία ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 4-11, 10-19, επιχείρησε τη μεγάλη επιστροφή και με τελικό σερί 19-8, έφτασε στο τελικό 3-1.
Πάντως απολαύσαμε έναν πάρα πολύ όμορφο αγώνα, με πάρα πολλές θεαματικές φάσεις και από τις δύο ομάδες, που πρόσφεραν στους πολλούς θεατές - ζωντανά, αλλά και τηλεοπτικά - ένα καταπληκτικό θέαμα.
Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ. Παπαστάμου και Διαμάντη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Λογαρά, Καράκου, Λάζαρη, Τζώρτζη, Καραγιαννίδη, Μπαλή, Γκούρα (λ), Δούκα, Ιωάννου.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Χιωτίνης - Οικονόμου) Γούλα, Χαλκίδου, Μαπούκου, Βελούδου, Νικολαίδη, Μπόκα, Κολομητρούση (λ), Ζουμπούκου (λ), Μπουντούρογλου, Μουμτζίδου, Ταμπάκη, Σαλούστρου.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 5ης αγωνιστικής:
ΑΙΞΩΝΗ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2-3
ΙΛΙΟ - ΜΙΛΩΝΑΣ 3-1
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΕΥΡΥΑΛΗ 3-0
ΙΡΙΔΑ - ΑΛΙΜΟΣ 1-3
ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ 3-2
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (15-02) 14
2. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (14-07) 12 
3. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (12-07) 11
4. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (13-08) 10
----------------------------------------------------
5. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (12-09) 09
-. ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ (10-08) 09
7. ΑΣ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (08-12) 06  
8. ΓΑΝΣ ΙΡΙΔΑ (07-10) 05 (3)
-------------------------------------------
9. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ (09-11) 05 (0)
10. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (07-12) 04
11. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (03-12) 03
12. ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ (05-15) 02

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 1-3 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Με εκτός έδρας νίκη επί του ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ με 1-3 (22-25, 21-25, 25-22, 21-25) έκλεισε τις υποχρεώσεις του για την α΄ φάση του πρωταθλήματος, το τμήμα των νεανίδων μας.
Ο αγώνας ήταν αδιάφορος βαθμολογικά, αφού η ομάδα μας είχε εξασφαλίσει την πρόκριση της στη επόμενη φάση και η απόδοση της, δεν ήταν η αναμενόμενη.
Όπως μαρτυρά και η εξέλιξη των σετς, η νίκη ήρθε πολύ δύσκολα.
Άριστη η διαιτησία του κ. Βελώνη και της κας. Χνάρη.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: (Καρδουλάκη) Σελιανίτη, Σιγάλα, Κουτρούλη, Χίσκο, Νικολαρέα, Καρδουλάκη, Ροκανά (λ), Αργυρίου (λ).
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Μοίρα, Ιωάννου, Μπουρέλι, Θωμαίδη, Ζάππα, Χαλκιοπούλου Νιόβη, Γρηγοράτου (λ), Βουλγαράκη (λ).
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 6ης αγωνιστικής:
ΕΥΡΥΑΛΗ - ΜΟΣΧΑΤΟ 3-0
ΡΕΝΤΗΣ - ΑΡΤΕΜΗ 1-3
 
Τα αποτελέσματα της 7ης και τελευταίας αγωνιστικής:
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΕΥΡΥΑΛΗ 3-0
ΜΟΣΧΑΤΟ - ΡΕΝΤΗΣ 3-0
ΑΡΤΕΜΗ - ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 3-0
 
 
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (18-00) 18
2. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (15-07) 15
3. ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ (13-10) 11
4. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (11-09) 09
--------------------------------------------
5. ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (09-12) 07
6. ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (04-16) 03
7. ΑΕ ΡΕΝΤΗ (02-18) 00   
 
Αιγάλεω, Δραπετσώνα, Άρτεμη και Ευρυάλη προκρίθηκαν στη β΄ φάση του πρωταθλήματος.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 0-3 ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 0-3 (13-25, 18-25, 16-25) συνέχισε στο πρωτάθλημα το εφηβικό μας τμήμα.
Η ομάδα μας, έπαιξε μέτριο βόλει και δεν κατάφερε να απειλήσει παραπάνω την έτσι κι αλλιώς ανώτερη Αργυρούπολη, η οποία και στα 3 σετς, έπαιρνε ικανές διαφορές από την αρχή, φτάνοντας εύκολα στο τελικό 0-3.
Άριστη η διαιτησία του κ. Πατεράκη και της κας. Κωστακέλλη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Αρματάς) Γρηγοράτος, Κασαπίδης, Τσουλφάς, Γκότσης, Αντωνόπουλος, Λεκάι, Διαμαντής (λ), Θεοδωρόπουλος.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Βρεττός) Καλατζής, Ντούβλης, Κριερής, Γεωργακόπουλος Ι., Κάτσικας, Διαμαντόπουλος, Μωραίτης (λ), Γεωργακόπουλος Σ. (λ), Κατσαρός, Καμπουράκης, Κακουράς, Σάκουλης, Αλυμαράς.


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (21-00) 21
2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (18-02) 18
3. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ (15-04) 15
4. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (11-10) 09 (3)
---------------------------------------------------------  
5. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (11-13) 09 (0)
6. ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ (08-13) 06 
7. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (03-13) 03
8. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (00-15) 00
-. ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (01-18) 00 
 

Τετάρτη, 22 Νοεμβρίου 2017

ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 22/11
21:45 ΑΛΙΜΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ  (Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ)
 
ΣΑΒΒΑΤΟ 25/11
12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΥΡΥΑΛΗ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄- ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
13:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΥΡΥΑΛΗ (ΠΑΙΔΕΣ - ''Γ. ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ'')
20:00 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Α2 ΑΝΤΡΩΝ)
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/11
11:00 ΑΛΙΜΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΝΕΑΝΙΔΕΣ)
12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΜΕΝΙΚΗ (ΕΦΗΒΟΙ - ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
13:00 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄)
18:00 ΙΛΙΟ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄)
 

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΦΟΙΒΟΣ 3-0 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Με τον ιδανικότερο τρόπο ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα της Α2, το αντρικό μας τμήμα, με την εντός έδρας νίκη επί του ΣΦΑ Φοίβου Μελισσίων με 3-0 (26-24, 25-20, 25-18).
ΟΡΘΙΟΙ: Μιχάλης ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ (έφορος), Παναγιώτης ΑΡΜΑΤΑΣ (β΄ προπονητής), Θοδωρής ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, Χρήστος ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ, Παναγιώτης ΠΑΠΑΔΕΑΣ, Νίκος ΜΑΡΜΑΡΙΝΟΣ, Πασχάλης ΚΑΛΦΑΣ, Ελντιόν ΜΠΟΥΛΓΑΡΟΥ, Γιάννης ΜΑΜΑΛΗΣ, Παύλος ΚΑΡΑΜΑΡΟΥΔΗΣ (προπονητής), Παναγιώτης ΜΠΑΚΙΡΤΖΟΓΛΟΥ (team manager) ΚΑΘΙΣΤΟΙ: Νάσος ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ,Αλέξανδρος ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ, Κώστας ΚΟΓΚΑΛΙΔΗΣ, Δημήτρης ΣΙΩΠΗΣ, Λούκα ΣΤΟΓΙΛΚΟΒΙΤΣ, Γιώργος ΤΖΑΝΝΕΤΟΥΛΑΚΟΣ, Ηλίας ΚΛΩΝΟΣ.  
Η ομάδα μας, ξεκίνησε τον αγώνα με κάποιο - φυσιολογικό - άγχος της πρεμιέρας και στο 1ο σετ, πάλευε για να προηγηθεί στο σκορ. Ο Φοίβος προηγήθηκε με 3-7, 7-13, 16-20, για να έρθει στο τέλος η ομάδα μας, ανεβάζοντας κατά πολύ την απόδοση της, να καταφέρει την ανατροπή, φτάνοντας στο 22-23, 23-24 και με τελικό σερί 3-0, να προηγηθεί με 1-0 στα σετς.
Και στο 2ο σετ, ο Φοίβος ξεκίνησε καλύτερα προηγούμενος με 5-9, αλλά αυτή τη φορά η αντίδραση της Δραπετσώνας, ήταν πιο άμεση, παίρνοντας την πρωτοπορία με 16-15, αυξάνοντας την με την πάροδο του χρόνου.
Στο 3ο σετ πια, δεν είχαμε διάθεση για καθυστέρηση του αγώνα και μετά το 12-11, πατήσαμε γκάζι φτάνοντας εύκολα στο τελικό 3-0, παίζοντας πάρα πολύ καλό βόλει.
Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ. Μιχαήλογλου και Βλάχου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καραμαρούδης - Αρματάς) Σιώπης, Μαργαρίτης, Μαρμαρινός, Κογκαλίδης, Μάμαλης, Στογίλκοβιτς, Πολυχρονιάδης (λ), Κλώνος, Μπουλγάρου, Ανδρεόπουλος, Κάλφας.
ΦΟΙΒΟΣ: (Μονδέλος) Νόστιμος, Αριστόπουλος, Ζαρίφης, Τοπαλίδης, Δαλέκος, Σημητράς, Κούλης (λ), Χατζηαργυρίου (λ), Παπαδήμος, Παπαχρήστου, Βλαχάκης, Χαλκούσης.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 2ης αγωνιστικής:
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΚΩΣ 3-0
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ 2-3
ΡΟΔΙΩΝ - ΑΕΚ 0-3
 
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΕΚ (06-00) 06
2. ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ (05-04) 04
-------------------------------------------------
3. ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΗ (03-03) 03
-. ΑΟ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ (05-05) 03
-. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (04-03) 03
-. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (03-00) 03
7. ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ (03-05) 02
------------------------------------------
8. ΕΑ ΠΑΤΡΑΣ (00-03) 00
-. ΑΟ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΚΩ (00-06) 00

Τρίτη, 21 Νοεμβρίου 2017

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Με εκτός έδρας ήττα από το ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-0 (25-23, 25-08, 25-16), συνέχισε την πορεία το στο αντίστοιχο πρωτάθλημα, το β΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας και πάλι έπαιξε καλό βόλει και ειδικά στο 1ο σετ, στο οποίο έφτασαν μιαν ανάσα από την κατάκτηση του, αφού προηγηθήκαμε με 16-20 και 22-23, αλλά τελικά δε διαθέταμε την απαιτούμενη εμπειρία - απόλυτα λογικό για 10χρονα παιδιά - ώστε να κάνουμε την τελική κίνηση.
Στο 2ο σετ, υποπέσαμε σε αρκετά λάθη και κατέληξε εύκολα στην Πετρούπολη.
Στο 3ο σετ, επανήλθαμε σε καλή απόδοση και το διεκδικήσαμε, αλλά η Πετρούπολη, όντας καλύτερη ομάδα, δε μας επέτρεψε το κάτι παραπάνω.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Μπολοβίνου και Τσίκα.
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ: (Γιαννούλη) Αναστασοπούλου, Καλογεροπούλου, Πολυχρονοπούλου, Μόκαλη, Σταυροπούλου, Χρονοπούλου, Μαυραγάνη (λ), Λυμπέρη (λ), Γραμμένου, Πανούση, Αιβαζίδη, Καλλιτσάρη, Χάβαρη, Ταφλαμπά.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Μπουλούμπαση, Κατσίπη, Βενεκέ Μ., Καγιαλή, Γεωργιάδη, Κυρίσογλου Μ., / Κυρίσογλου Ε., Μαρμαρινού, Καζάκου, Κογκαλίδη.

Στους υπόλοιπους αγώνες της 4ης αγωνιστικής:
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΑΛΙΜΟΣ 1-3
ΙΛΙΟ - ΡΕΝΤΗΣ 0-3
ΜΙΛΩΝΑΣ - ΑΜΙΛΛΑ 3-1
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΤΕΜΗ 3-0

 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (12-00) 12
2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (12-05) 10
3. ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ (09-04) 09 (3)
4. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (09-03) 09 (0)
5.ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ (06-06) 06
6. ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (07-08) 05 (2)
7 ΑΕ ΡΕΝΤΗ (07-09) 05 (1)
8. ΑΠΣ ΑΜΙΛΛΑ (04-09) 03
9. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (02-12) 01
10. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (00-12) 00

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΜΕΝΙΚΗ 0-3 ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ

Με εντός έδρας ήττα από την ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ με 0-3 (06-25, 08-25, 07-25) σε 54΄, συνέχισε στο πρωτάθλημα το παιδικό μας τμήμα.
Η ομάδα μας, δεν είχε καλή απόδοση και μοιραία ήρθε το τελικό αποτέλεσμα.
Άριστη η διαιτησία του κ. Τριανταφυλλόπουλου και της κας. Κωστακέλλη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Αρματάς - Καγιαλής) Τσουλφάς, Θεοδωρόπουλος, Αντωνόπουλος, Μαρούσης, Τέντης, Βεζύρης, Κιάρι (λ), Κωστάλογλου, Χραμπάνης, Περιμένης, Σαββίδης.
ΑΡΜΕΝΙΚΗ: (Τσιόκας) Κικιάν, Τσιόκας, Μαγκονιάν, Βεκίλογλου, Σαχινίδης, Γεωργόπουλος, Μπαρμπαγιάννης (λ), Λάμπρου, Γουλιάν, Κασσαμπιάν.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 4ης αγωνιστικής:
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 3-0
ΑΚΑΔΗΜΟΣ - ΕΥΡΥΑΛΗ 0-3
 
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ (12-00) 12
2. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (09-02) 08
3. ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ (06-07) 06
-. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (06-03) 06
----------------------------------------------
5. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (06-11) 03 
6. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (02-09) 01
7. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (00-09) 00 

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Β΄ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Πραγματοποιήθηκε χθες η κλήρωση της β΄ φάσης του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΣΠΕΔΑ, στην οποία μετείχε και ο σύλλογος μας.
Κληρωθήκαμε στον Α΄ όμιλο, με τις εξής ομάδες:
Ολυμπιακό, 'Αλιμο και 'Εσπερο.
Το πρόγραμμα μας:
26/11 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΛΙΜΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ
Οι αγώνες είναι σε 2 γύρους και στη γ΄ φάση προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες της βαθμολογίας.
Ο Ολυμπιακός στον Α΄ όμιλο, της α΄φάσης, κατέλαβε την 1η θέση της βαθμολογίας με 5 νίκες και 0 ήττες, με 15 πόντους και 15-0 σετς.
Ο Άλιμος στο Δ΄ όμιλο της α΄φάσης, κατέλαβε τη 2η θέση στη βαθμολογία με 4 νίκες και 1 ήττα, με 12 πόντους και 13-3 σετς.
Ο Έσπερος στο Β΄ όμιλο της α΄ φάσης, κατέλαβε την 3η θέση στη βαθμολογία με 3 νίκες, 2 ήττες, με 9 πόντους και 10-8 σετς.
Οι ομάδες που θα προκριθούν από τον όμιλο μας, θα διασταυρωθούν με τις ομάδες που θα προκριθούν από το Β΄ όμιλο, οι οποίες είναι, οι: Μίλωνας, Θρίαμβος, Αστέρας και Αιγάλεω.
Οι υπόλοιποι όμιλοι:
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ: Περιστέρι, ΓΣ Ηλιούπολης, Απολλώνιος, Άρτεμη.
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ: Πανιώνιος, Ίλιο, Αργυρούπολη, Ευρυάλη.   

Δευτέρα, 20 Νοεμβρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 3-0 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Ένα ακόμη σημαντικό  βήμα προς το στόχο του, σημείωσε το α΄ τμήμα των κορασίδων μας, μετά την εντός έδρας νίκη επί του ΑΟΝ Αργυρούπολης με 3-0 (25-19, 25-14, 25-14).
Η ομάδα μας έπαιξε αρκετά καλό βόλει, φτάνοντας εύκολα στο τελικό 3-0, παίρνοντας από την αρχή και των 3 σετς, σημαντικές διαφορές.
Άριστη η διαιτησία της κας. Λιάκου και του κ. Γεωργιάδη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μοίρα, Θωμαίδη, Βούλγαρη, Νόου Ελ., Χαλκιοπούλου Νιόβη, Καμινάκη, Βουλγαράκη (λ), Νόου Δ., (λ), Σταμπολίου.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Ιωάννου) Νικολάου, Κωνσταντάτου, Κουτσουμπού, Χριστοδούλου, Γκινάκου, Καραλή / Παπαδοπούλου, Τσοπώκη.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 4ης αγωνιστικής:
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 3-1
ΑΙΟΛΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ 0-3
ΘΡΙΑΜΒΟΣ -  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-3
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΕΥΡΥΑΛΗ 3-1
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 3-1
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (12-00) 12
-. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (12-03) 12
3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (11-05) 10
4. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (10-06) 09
5. ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (09-05) 08
----------------------------------------------------
6. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (08-06) 07
7. ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (07-08) 05
8. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (06-10) 04
9. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (06-09) 03
10. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (05-11) 02
---------------------------------------------------
11. ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΥ (00-12) 00
-. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (01-12) 00  

Παρασκευή, 17 Νοεμβρίου 2017

ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ (ΝΕΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/11
13:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΥΡΥΑΛΗ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄ - ''Γ. ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ'')
14:45 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ- ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄- 1ο ΕΙΔΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΕΙΡΑΙΑ)
20:00 ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Α2 ΑΝΤΡΩΝ - ΑΙΓΙΟ)
20:00 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΠΑΙΔΕΣ)

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/11
12:00 ΚΡΟΝΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΕΦΗΒΟΙ - ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
14:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄- ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'') 

ΚΛΕΙΣΤΑ ΣΗΜΕΡΑ 17/11 ΟΛΑ ΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

Κατόπιν της ανακοίνωσης της Ε.Μ.Υ. για συνέχιση των έντονων καιρικών φαινομένων, σας ενημερώνουμε ότι θα παραμείνουν ΚΛΕΙΣΤΑ σήμερα Παρασκευή 17 Νοεμβρίου, από τις 3 το μεσημέρι, όλα τα αθλητικά κέντρα του Δήμου Κερατσινίου -Δραπετσώνας (Γ. Κασσιμάτης, Π. Μπακογιάννης, Π. Νικολαίδης, Αρ. Παπαμιχαήλ, Δημοτικό Κολυμβητήριο Κερατσινίου, Αθλητικό κέντρο Δραπετσώνας, Ι. Βάζος, γήπεδο Χαραυγής, στάδιο Σιταποθηκών, γήπεδο Σαλπέας).
Ως εκ τούτου, οι προπονήσεις όλων των τμημάτων του συλλόγου μας δε θα πραγματοποιηθούν.

Τετάρτη, 15 Νοεμβρίου 2017

Δείτε "LIVE" τον αγώνα της γυναικείας ομάδας volley της Δραπετσώνας με την ομάδα του ΑΟΝ Αργυρούπολης

Την Τετάρτη 15.11.2017 (21:45) η γυναικεία ομάδα volley της Δραπετσώνας αντιμετωπίζει εντός έδρας την ομάδα του ΑΟΝ Αργυρούπολης σε ένα σημαντικό αγώνα στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Β’ Εθνικής κατηγορίας.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε "live" τον αγώνα στον ακόλουθο σύνδεσμο (link):
https://www.youtube.com/c/nstvwebtv/live

Η ζωντανή μετάδοση του αγώνα είναι παραγωγή της ΕΣΗΤΛΣΥΜ και του NSTV.gr με χορηγό την Ακαδημία STAR VOLLEY η οποία για άλλη μια αθλητική περίοδο υποστηρίζει τις μεταδόσεις σημαντικών αθλητιικών αγώνων των ομάδων volley του αθλητικού συλλόγου της Δραπετσώνας.

Ευχόμαστε καλό αγώνα και καλή επιτυχία !

ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Την πρώτη του ήττα για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής, γνώρισε το γυναικείο μας τμήμα, σε εκτός έδρας αγώνα από τον ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟ με 3-0 (25-22, 25-22, 25-19).
Η ομάδα μας, δε βρέθηκε σε καλή κατάσταση και δε μπόρεσε να αποδώσει σύμφωνα με τις δυνατότητες της και όσα είχε δείξει στους προηγούμενους αγώνες.
Στο ξεκίνημα του 1ου σετ, οι ομάδες ήταν μαζί στο σκορ, αλλά στη διάρκεια του η Δραπετσώνα προηγήθηκε με 10-13, αλλά η συνέχεια ήταν η ακόλουθη: 16-14, 17-18, 18-20, 22-20, 22-22, 23-22. Όπως φαίνεται ο Θρίαμβος εκμεταλεύτηκε δύο μεγάλα νεκρά διαστήματα μας και με δύο επί μέρους σερί 6-1 και 4-0, ανέτρεψε τη σε βάρος του κατάσταση, παίρνοντας πρωτοπορία στα σετς.
Στο 2ο σετ, η ομάδα μας ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 11-16. Ο Θρίαμβος, όμως και πάλι αντέδρασε φτάνοντας στο 18-19 και προηγούμενος με 22-20, με επί μέρους σερί 11-4, πραγματοποιώντας το 2-0 στα σετς.
Στο 3ο σετ πια και λόγω ψυχολογίας ο Θρίαμβος πήρε πρωτοπορία από την αρχή με 5-1, 19-13, 22-14, φτάνοντας στο τελικό 3-0.
Αφήνουμε πια πίσω μας την κακή εξέλιξη από αυτήν την πρώτη μας ήττα σε πρωτάθλημα και κύπελο και κοιτάμε μπροστά μας με γνώμονα να μη ξεφύγουμε από το στόχο μας.
Με λάθη η διαιτησία των κ.κ. Βελώνη και Μενεσλή.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ: (Καραγιάννης) Δριβαλιάρη, Θεοχάρη, Βογιατζόγλου, Γκότση, Στρατίκη, Θεοδωράκη, Κρυτσάλη (λ), Θεοδωρίδου (λ), Σταμάτη, Μανιατάκου, Δρούγκα, Μοναχού, Κατσικολόγου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Λογαρά, Καράκου, Μαρκάκη, Τζώρτζη, Καραγιαννίδη, Μπαλή, Γκούρα (λ), Κρεμμύδα (λ), Λάζαρη, Ιωάννου, Δούκα.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 4ης αγωνιστικής:
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΙΛΙΟ 2-3
ΜΙΛΩΝΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ 0-3
ΕΥΡΥΑΛΗ - ΑΙΞΩΝΗ 3-0
ΑΛΙΜΟΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ 3-1
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΙΡΙΔΑ 3-0
 
  
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (12-00) 12
2. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (11-06) 09 (2)
3. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (11-06) 09 (1)
4. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (11-05) 09 (0)
--------------------------------------------------
5. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (09-06) 08
6. ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ (07-07) 06
7. ΓΑΝΣ ΙΡΙΔΑ (06-09) 05
8. ΑΣ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (05-10) 04 (3)  
---------------------------------------------
9. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (06-09) 04 (0)
10. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (03-09) 03
11. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ (06-11) 02
12. ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ (03-12) 01

Δευτέρα, 13 Νοεμβρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ Γ΄ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ Δ΄ 3-1 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Με εντός έδρας νίκη με 3-1 (24-26, 25-17, 25-13, 25-09) επί του ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑ συνέχισε την πορεία του το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, αν και έμεινε πίσω στο σκορ με 0-1, έπαιξε καλό βόλει ανατρέποντας το σκορ.
Στο 1ο σετ, ο Πορφύρας ξεκίνησε καλύτερα προηγούμενος με 1-5. Στη συνέχεια η Δραπετσώνα, πήρε κεφάλι στο σκορ με 17-14, 21-20, το οποίο όμως δεν το κράτησε με τον πιο προσεκτικό Πορφύρα να προηγείται με 0-1.
Στο 2ο σετ, μετά το 13-13, η ομάδα μας πήρε διαφορά με 20-14, φτάνοντας στην ισοφάριση.
Στο 3ο και 4ο σετ, η απόδοση μας βελτιώθηκε αρκετά, παίρνοντας ικανές διαφορές, φτάνοντας στο τελικό 3-1.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Κατσιάρα και Καραγιαννάκη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Καγιαλέ, Κάβουρα, Όκκα, Τόσκα, Δήμου, Νικολάου, Τασιγιαννάκη (λ), Ταρούσι (λ), Πίσαρη, Μήτσου, Κυζίλη, Κώστα.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ: (Σιμάτος) Ζαχαράκη, Αντουάν, Ραγκούση, Μουζάκη, Λιαρμακοπούλου, Λαγωνίκου / Μενεγά, Δράκου, Πανάγου, Παπασπηλιοπούλου, Κοσμαδοπούλου, Στρατηγού.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 3ης αγωνιστικής:
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 3-1
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΕΥΡΥΑΛΗ 1-3
ΕΣΠΕΡΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Δ΄ 3-1
 
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ Γ΄ (09-01) 09
2. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ Γ΄ (08-04) 07
3. ΕΣΠΕΡΟΣ Γ΄ (06-06) 05
4. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (03-04) 03 (3)
5. ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ Γ΄ (06-08) 03 (2)
6. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Δ΄ (06-08) 03 (1) 
7. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (04-03) 03 (0)
-. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Ε΄ (03-03) 03 (0)
9. ΠΟΡΦΥΡΑΣ Δ΄ (01-09) 00

ΜΕ 3 ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΛΙΚΙΩΝ ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ

Με τους 3 αθλητές Αρσέν ΝΤΕΡΕΜΠΑΣΙΑΝ, Αγγελική ΚΑΛΠΑΞΗ και Θανάση ΜΕΡΜΗΓΚΑ του συλλόγου μας, αναχώρησε σήμερα η ελληνική αποστολή για τη Σόφια, όπου μέχρι τις 19/11 θα διεξαχθεί το Παγκόσμιο πρωτάθλημα τραμπολίνο ηλικιών.
Οι αθλητές μας, τους οποίους συνοδεύουν ο προπονητής τους Αρθούρ ΓΙΕΡΙΜΙΑΜ και όλη η Επιτροπή Διοίκησης Τραμπολίνο του συλλόγου μας, έχει προετοιμαστεί κατάλληλα όλο αυτό το διάστημα και έχουν φιλοδοξίες για μια πολύ καλή εκπροσώπηση.
Η σκέψη όλων μας είναι μαζί τους και το σίγουρο είναι ότι θα σηκώσουν ψηλά και στη Βουλγαρία, τη σημαία της Δραπετσώνας. 

Τετάρτη, 8 Νοεμβρίου 2017

TO AΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 08/11
21:45 ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ  (ΓΥΝΑΙΚΕΣ - Β΄ ΕΘΝΙΚΗ)
 
ΣΑΒΒΑΤΟ 11/11
12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄- ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
13:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΜΕΝΙΚΗ (ΠΑΙΔΕΣ - ''Γ. ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ'')
14:30 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄)
18:30 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΦΟΙΒΟΣ (ΑΝΤΡΕΣ Α2 - ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 12/11
12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (ΕΦΗΒΟΙ - ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
16:30 ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΝΕΑΝΙΔΕΣ)

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

Η Επιτροπή Διοίκησης Πετοσφαίρισης του συλλόγου μας, στα πλαίσια της ακόμα περαιτέρω αναβάθμισης του επιπέδου οργάνωσης των τμημάτων μας, είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη συνεργασίας της με τους κ.κ. Παναγιώτη ΜΠΑΚΙΡΤΖΟΓΛΟΥ και Μιχάλη ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ, οι οποίοι θα προσφέρουν τις υπηρεσίες τους στο αντρικό και γυναικείο τμήματα από το πόστο του General Manager στο γυναικείο τμήμα και έφορο στο αντρικό ο Μιχάλης και από το πόστο του team manager στο αντρικό ο Παναγιώτης.
Και οι δύο έχουν διοικητική εμπειρία από προηγούμενες παρουσίες τους σε άλλους σύλλογους και συγκεκριμένα ο Παναγιώτης ΜΠΑΚΙΡΤΖΟΓΛΟΥ, θήτευσε τα τελευταία 9 χρόνια στη θέση του έφορου στα τμήματα νεανίδων και κορασίδων του Ολυμπιακού, με τεράστια προσφορά αλλά και αποδοχή από φίλους και αντίπαλες ομάδες. 
Ο Μιχάλης ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ, μέσα σε μόλις δύο χρόνια παρουσίας του σε συλλόγους βόλεϊ, έδειξε ότι πρόκειται για έναν άνθρωπο, ο οποίος απέκτησε άμεσα τη γνώση και εμπειρία, ώστε να καταστεί απαραίτητο ''εργαλείο'' για κάθε σύλλογο , στοιχεία που αποτέλεσαν σημαντικό κριτήριο για την επιλογή του στη θέση αυτή στο Σύλλογό μας.
ΤΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΤΟΥ
2015 - 2016 Α.Ε. ΡΕΝΤΗ Βοηθός Προπονητή
2016 - 2017 Ο.Π.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ Στατιστικολόγος
2016 - 2017 Α.Ο. ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Τεχνικός Διευθυντής
Μέλος της Επιτροπής Προβολής & Επικοινωνίας της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α
 
Καλωσορίζουμε και τους δύο στο σύλλογο μας και το σίγουρο είναι ότι με την αμέριστη βοήθεια και του διευθυντή του STAR VOLLEY ACADEMY κ. Βασίλη ΤΖΩΡΤΖΗ, ο σύλλογος μας ανεβαίνει επίπεδα, όπως φάνηκε ήδη από τις πρώτες ημέρες ενασχόλησης τους στο σύλλογο μας.